ANAOKULU, KREŞ, GÜNDÜZBAKIMEVİ ETKİNLİKLERİMİZ

anaokulu-etkinlikleri

 

 

  Çocuk merkezli bir eğitim metodundan yola çıkan anaokulu, öğrencilerine zengin materyal çeşitleri sunarak kendi ilgi alan ve eğilimlerini keşfetmesini hedeflemektedir.

FEN VE DOĞA ETKİNLİKLERİ

Deneylerle birlikte öğrencilerimiz bilim insanı olma yönünde adımlar atıyorlar. Rüzgârın gücünü, suyun kaldırma kuvvetini, renklerin suda dağılımını, yaprakların damarlarını ve meyvelerin çekirdeklerini vb. gözlemleme fırsatı buluyorlar.

SANAT ETKİNLİKLERİ

Renklerin ışıltılı dünyasında resim faaliyetleriyle öğrencilerin kendilerine ait bir dünya kurmaları sağlanıyor. Anaokulu sanat etkinliklerinde ise öğrenciler ellerinin marifetlerini ortaya dökebilecekler. Okul öncesinde yapılan bütün kes yapıştır faaliyetlerine yeni bir boyut katarak öğrencilerin orijinal ve kreatif ürünler ortaya çıkarmasını hedeflemektedir. Bu doğrultuda kullanılacak malzemelerin daha gerçekçi olması ve çeşitliliği ile öğrenciler kendilerinin yeni yeteneklerini keşfetme ve bu alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklardır.

Sanat faaliyetleri ile öğrenci kendi çapalarıyla orijinal eserler oluşturuyor. Renklerin uyumunu gözlemleyen öğrencilerin bu sayede estetik duyguları da gelişiyor.

DRAMA – HİKAYE

Drama uygulamaları sayesinde özellikle empati duygusunu kullanan öğrenciler yeni tecrübeler ediniyorlar. Farklı konular ekseninde kendini bir durum veya bir nesne ile bütünleştirip farklı hallere geçme fırsatı buluyorlar. Yağmur olup toprağa dalmak, kendimizin ve karşımızdakilerin duygularını öğrenmek vb. uygulamalarla ufukları açılıyor.

MUTFAK ETKİNLİĞİ

Yeni lezzetler keşfetmek, aşçılık tecrübeleri edinebilmek için mutfak etkinliğimizi, tatlı çocuklarımızla yapıyoruz. Anaokulu öğrencileri sebze hazırlamayı, kremşanti köpürtmeyi, yağ çeşitlerini, hamur açmayı, baharat kullanımını bu etkinlikte öğrenecekler. Bunun yanı sıra sağlıklı beslenme, yemek adabı, masa düzeni gibi konuların da ele alınacağı bu etkinlik ile öğrencilerin iştahları kabaracak.

 

 

 Çocuk, Aile ve Eğitimle İlgili Blog Yazılarımızı Okumak İçin Tıklayın